TRAINING PEAKS COACH

08.02.2018

Když si vzpomenu, jak jsem se připravoval na závody v dobách pravěku v roce 1999 až 2000, kdy jsem pod vedením Míry Korbela zvládal pro mě extrémní dávky a když vidím, jaké možnosti tréninku a hlavně jeho sledování a plánování jsou dnes, je to až komické.

Dříve jsme trénovali, makali na maximum a doufali,že to přežijeme a že nás to někam posune. Naštěstí se to stalo, ale ne na každého toto pravidlo fungovalo. Někdo to dal a někdo se prostě přetrénoval. Ano, bez tvrdého tréninku to nejde ani dnes, ale dnes jsou naštěstí možnosti jak přesně měřit a plánovat tréninky a regeneraci.

Po pár měsících používní aplikace TRAINING PEAKS ( a využívání funkcí cca na 30% ) jsem se přihlásil na trenérský kurz, který TP pořádá a úspěšně ho dokončil.

Nyní mám daleko více informací jak na plno využívat tento tréninkový software a těším se, jak na sobě a dalších triatletech budu schopný naplánovat trénink.

Mezi klíčové ukazatele výkonnosti a plánování tréninku psou:

TTS - training stress score

CTL - chronic training load ( objem celkového tréninku )

ATL - acute training load ( stupeň únavy )

TSB - training stress balance ( úroveň formy před závodem )

IF - intensity factor ( udává jak byl intenzivní trénink, nebo závod )

EF - efficiency factor ( ukazuje úroveň trénovanosti v průběhu sezóny )

Díky těmto znalostem a používání Training Peaks a ukládání všech dat z tréninků je skoro nemožné se přetrénovat dá se tak velmi jednoduše naplánovat trénink na specifický závotd tak, aby byla forma v den závodu co nejvyšší ( díky TSB ) a díky znalosti svých prahů a zón intenzity IF pak v průběhu závodu jet rovnoměrně bez přepálení a následné nutnosti za to ,, zaplatit ,, :-)

Jako jeden studijní materiál přikládám záznam cyklistiky Lionela Sanderse z IM Kona 2017.. Fakt pecka.. 325 W NP a IF 0.81 !

Fotogalerie