ROAD2KONA TEAM

triatlonový oddíl pro děti i dospělé

Proč to dělám?

Mým cílem je vybudovat v Praze nejlepší tréninkové podmínky pro děti a dorostence

Od 10 do 15 let jsem plaval s ploutvemi. V bazénu. tam a zpět, tam a zpět... Byl jsem sice jedním z nejlepších v republice, ale po nějaké době jsem chtěl něco víc, než jen plavat.  Rodiče mi koupili silniční kolo , a já jsem tomu propadl. Samozřejmě jsem se zajímal o triatlon, protože jsem na základce občas běhal.  Můj první závod byla katastrofa. Nebyl jsem na něj připravený a skončil jsem hluboko v poli poražených. 

Potom jsem se náhodou dostal do tréninkové skupiny, kterou trénovala Irena Svobodová (za svobodna Fleissnerová), která byla na OH v Moskvě 5, kde kromě ní trénovaly nejlepší ženy v ČR. Ona a Franta Vítek z TT Centra nám tehdy vytvořili tréninkové podmínky, díky kterým jsme společně trénovali, jezdili na soustředění a hlavně nás to bavilo. 

Díky tomu jsem se velmi rychle propracoval na jednoho z nejlepších juniorů u nás a i v Evropě. ( 8.na ME juniorů ) Takže sám vím, jaké to je trénovat ve skupině a trénovat s lepšími, kteří Vás motivují a hecují. 

Přesně takovou tréninkovou skupinu chci mít nyní pro naše děti. Chci, aby i ony měly tu možnost trénovat, bavit se a trénovat s nejlepšími. Někomu to půjde, někomu ne, ale to není podstatné. V tuto chvíli je důležitější cesta, než cíl!

 

Pro koho je oddíl vhodný?

Oddíl je rozdělený na dvě kategorie dětí

ŽÁCI,DOROSTENCI (cca 8-13 let)

ŽÁCI, DOROSTENCI (8-12 let)

Pro tyto děti je sport hlavně hra. Naučí se plavat všemy plaveckými styly, běhat správně technicky, jezdi na kole a získají všeobecné pohybové základy.  Pokud sami budou chtít, mohou se účastnit závodů a soutěží. Kolem 10.roku ale už jsou děti schopné zvládat delší plavecké tréninky ve vodě a lze s nimi zahájit více systematický trénink. 

Oddíl je vhodný pro děti od 8 let , kdy už jsou děti samostatné a horní limit prakticky není, protože v teamu trénují i závodníci v seniorském věku. 

DOROSTENCI, JUNIOŘI (cca12-16 let)

DOROSTENCI, JUNIOŘI  (cca12-16 let)

Děti v tomto věku už jsou velmi rychlí! Jak ve vodě, ale i při běhu. Trénink této věkové skupiny už probíhá více se skupinkou dospělých svěřenců, kde výborně funguje vzájemné hecování a špičkování... Jejich závodní vzdálenosti jsou 500 -20-5 km a to už je normální sprint triatlon, tak je na čase, aby už pořádně trénovali.  Děti plavou, běhají a také jezdí na kole pod dohledem našich špičkových trenérů. 

Kdy a kde trénujeme?

JAK TRÉNUJEME?

 

Cílem ROAD2KONA teamu je dětem nabídnout kvalitní tréninové podmínky díky kterým se mohou dál posouvat.  Tím, že ROAD2KONA je i zároveň team dospělých, snažím se děti co nejvíce integrovat do společných tréninků a vytvořit tak soutěživé prostředí jak pro děti , tak i pro dospělé.  

ROAD2KONA dnes nabízí a pokrývá celou škálu tréninků nezbytných pro trénink triatlonu. Od placeckých a cyklistických až po skupinové běžecké tréninky. 

Tréninku triatlonu se věnuji již přes 25 let a vím o něm dost, ale stejně jsem pro každý sport oslovil nejlepší trenéry s cílem dopřát dětem nejlepší možné odborníky v každém sportu.  Mým cílem je pak dohlížet na tréninky a upravovat jejich zátěž tak, aby nebyli děti moc unavení a přetrénovaní. 

 

PLAVÁNÍ

V současné chvíli plaveme:

PO-ST-PÁ   od 6:30-8:00  Na Třebešíně.  Tyto tréninky jsou určené jak pro dospělé, tak pro děti a juniory.  Plavci jsou rozdělení  do drah podle jejich výkonnosti. 

k dispozici máme celý bazén  ( 5 drah ) a 2 trenéři ROAD2KONA

PO-ÚT-ST  od 16:00-17:00 Na Třebešíně.  Tyto tréninky jsou kratší a jsou vhodné jak pro děti, tak pro začínající plavce. 

k dispozici máme celý bazén a 2 trenéči ROAD2KONA

 

BĚH

Běžecké tréninky máme pravidelně s naším atletickým trenérem Petrem Šnáblem a Vladimírem Korbelem  každé úterý od 18:00 na Stadionu Přátelství na Strahově. 

 

CYKLISTIKA

Tempové cyklistické tréninky jezdíme společně na trenažérech v aplikaci ROUVY .

 

SILOVÁ PŘÍPRAVA

Silovou přípravu máme s naším trenérem Liborem Pozníčkem 1x týdně.  

 

 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Kolik tréninky stojí

Měsíční paušál od pro rok  2021 je 2000 Kč měsíčně

V této ceně jsou zahrnuté pronájmy bazénů,, trenérské vedení. 

Starší závodníci, kteří již používají k přípravě sportestr budou navíc prostřednictvím aplikace TrainingPeaks pod trenérským dohledem a sníží se tak riziko přetrénování. 

6x týdně plavecké tréninky s trenéry Jiřím Jelínkem a Janem Strangmullerem

2x týdně atletické tréninky s trenéry Petrem Šnáblem a Vladimírem Korbelem

1x týdně silový trénink s trenérem Liborem Pozníčkem

 

 

 

 

 

Výhody pro členy teamu

bezkonkurenční tréninkové podmínly a vedení nejlepších trenérů v ČR

velmi soutěživé prostředí.

registrace v triatlonovém oddíle pod českým svazem triatlonu

teamové oblečení BIORACE ( cyklistika + běh ) se slevou 50%  ( zbytek platí klub )

víkendové sportovní kempy s 50% slevou

pojištění dítěte při sportování od ČSTT

 

Letní soustředění

Tradiční letní soustředění proběhne v posledním Srpnovém týdnu v Račicích v termínu  lokalitě 22-29.8.

 

Více informací o kempu již brzy.