ROAD2KONA DĚTSKÝ ODDÍL

triatlonový oddíl pro děti a dorostence

Proč to dělám?

Mým cílem je vybudovat v Praze nejlepší tréninkové podmínky pro děti a dorostence

Od 10 do 15 let jsem plaval s ploutvemi. V bazénu. tam a zpět, tam a zpět... Byl jsem sice jedním z nejlepších v republice, ale po nějaké době jsem chtěl něco víc, než jen plavat.  Rodiče mi koupili silniční kolo , a já jsem tomu propadl. Samozřejmě jsem se zajímal o triatlon, protože jsem na základce občas běhal.  Můj první závod byla katastrofa. Nebyl jsem na něj připravený a skončil jsem hluboko v poli poražených. 

Potom jsem se náhodou dostal do tréninkové skupiny, kterou trénovala Irena Svobodová (za svobodna Fleissnerová), která byla na OH v Moskvě 5, kde kromě ní trénovaly nejlepší ženy v ČR. Ona a Franta Vítek z TT Centra nám tehdy vytvořili tréninkové podmínky, díky kterým jsme společně trénovali, jezdili na soustředění a hlavně nás to bavilo. 

Díky tomu jsem se velmi rychle propracoval na jednoho z nejlepších juniorů u nás a i v Evropě. ( 8.na ME juniorů ) Takže sám vím, jaké to je trénovat ve skupině a trénovat s lepšími, kteří Vás motivují a hecují. 

Přesně takovou tréninkovou skupinu chci mít nyní pro naše děti. Chci, aby i ony měly tu možnost trénovat, bavit se a trénovat s nejlepšími. Někomu to půjde, někomu ne, ale to není podstatné. V tuto chvíli je důležitější cesta, než cíl!

Pro koho je oddíl vhodný?

Oddíl je rozdělený na dvě kategorie dětí

ŽÁCI,DOROSTENCI (cca 8-12 let)

ŽÁCI, DOROSTENCI (8-12 let)

Pro tyto děti je sport hlavně hra. Naučí se plavat všemy plaveckými styly, běhat správně technicky, jezdi na kole a získají všeobecné pohybové základy.  Pokud sami budou chtít, mohou se účastnit závodů a soutěží. Kolem 10.roku ale už jsou děti schopné zvládat delší plavecké tréninky ve vodě a lze s nimi zahájit více systematický trénink. 

Oddíl je vhodný pro děti od 8 let , kdy už jsou děti samostatné a horní limit prakticky není, protože v teamu trénují i závodníci v seniorském věku. 

DOROSTENCI, JUNIOŘI (cca13-16 let)

DOROSTENCI, JUNIOŘI  (cca12-18 let)

Děti v tomto věku už jsou velmi rychlí! Jak ve vodě, ale i při běhu. Trénink této věkové skupiny už probíhá více se skupinkou dospělých svěřenců, kde výborně funguje vzájemné hecování a špičkování... Jejich závodní vzdálenosti jsou 500 -20-5 km a to už je normální sprint triatlon, tak je na čase, aby už pořádně trénovali.  Děti plavou, běhají a také jezdí na kole pod dohledem našich špičkových trenérů. 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Kolik stojí členství ?

Triatlon není zrovna levný sport. Kromě sportovního vybavení je potřeba také kvalitně trénovat a to něco stojí. 

Měsíční paušál od pro rok  2021 je 2000 Kč měsíčně za dítě/dorostence.

V této ceně jsou zahrnuté pronájmy bazénů,běžecké dráhy, a trenérské vedení všech trenérů Road2kona.  

V tomto paušálu mají děti možnost 6x týdně plavat, 2x týdně běhat na dráze a 1x týdně cvičit s trenérem v posilovně. 

Starší závodníci, kteří již používají k přípravě sportestr budou navíc prostřednictvím aplikace TrainingPeaks pod trenérským dohledem a sníží se tak riziko přetrénování. 

Díky sponzorům děti v letošním roce mají ze strany oddílu dotované dresy od Bioracer a také soustředění v Šamoríně. 

 

 

 

 

 

Výhody pro členy teamu

-bezkonkurenční tréninkové podmínky a vedení nejlepších trenérů v ČR

-velmi soutěživé prostředí.

-registrace v triatlonovém oddíle pod českým svazem triatlonu

-teamové oblečení BIORACE (cyklistika + běh) se slevou 50%  ( zbytek platí klub )

-víkendové sportovní kempy s 50% slevou 

-pojištění dítěte při sportování od ČSTT