100 Českých Ironmanů 3. část

10.01.2018

2014

68.Filip OSPALÝ PROF

Start Filipa na Ironmanských tratích začal velkolepě. Hned při svém prvním startu na IM Florida zajel čas, který nechápal asi ani on sám. 7:58:43, což stačilo na 3. místo.

Za celou svojí kariéru měl zkušenosti, zázemí, byl zdravý a proto se od něj na Havaji očekával výsledek, který by potvrdil jeho čas z Floridy.

Filip odletěl na Big Island několik týdnů před samotným závodem a pilně se aklimatizoval.

Samotný závod mu ale nevyšel podle jeho představ. Výborně zaplaval – 51:56 ( 9. místo!) , na kole ale asi podlehl vysokému tempu v čelní skupině a zajel 4:49 ( což je pro nás AGE group super čas ) , ale na špičku to nestačilo. Maratón zvládnul zaběhnout ještě za 3.16, což mu celkově vyneslo 50. místo a čas 9:10:57.

Pro 99,9% závodníků by to byla pecka, ale Filip mířil určitě do top 10.

Po tomto závodě prohlásil, že to byla jeho první a zároveň poslední Havaj, což je samozřejmě škoda.

69.Miroslav VRAŠTIL ml.(14/17)

70.Daniel MACHEK

Dan je plavecká legenda a byl dlouhodobým držitelem národního rekordu na 1500 m časem 15:28,17, který v roce 2013 překonal Jan Micka z USK.

Samotný závod šel: 59:51-5:37-4:10 = 10:57,07 a 20. místo v AG 55-59!

83.Jan VODEHNAL

Po delší časové odmlce se do formy dostal také bývalý špičkový triatlonista Honza Vodehnal, který obsazoval přední příčky závodů před 15 ti lety. Kvalifikoval se na IM Nice a samotný závod 1.06-5:21-4:05 = 10:42 a 148. místo v AG 40-44.

2017

V Roce 2017 byla česká účast v Koně skoro rekordní. 14 závodníků je na velikost triatlonové základy slušné číslo. Srovnávat se triatlonovými velmocemi jako je Německo, nebo USA samozřejmě nemůžeme, ale i tak je vidět, že popularity vytrvalostních sportů roste.

97.Petr LUKOSZ

98.Vojtěch KAČENA

99.Helena KOTOPULU @W13

100.Roman PROCHÁZKA

Kromě toho, že měl Roman v den závodu narozeniny a závod zajel za parádních 10:45 stal se zároveň i 100. čechem, kterému se Ironmana na Havaji podařilo dokončit. Doufám, že na druhou stovku nebude potřeba čekat 40 let !