100x100 m na podporu Marka Moflara

20.01.2019

Tak jsme úspěšně zvládli akci na podporu Marka Moflara ! Původní plán a myšlenka tohoto bláznivého motivu bylo zaplavat si a zkusit, jestli na to máme. Ano, máme, protože sám bych to (ani nikdo z nás ) asi nešel. Ale stačí vymyslet nějakou pořádnou blbost, naočkovat kolem sebe pár podobně myslících lidí a akce je na světě. Stejně to proběhlo i při plánování cyklojízdy do Drážďan a zpět.

Tady byl motiv jasný. 100x100 ve vodě. Ale pak přišel David Štíbr s myšlenkou, že to můžeme udělat jako charitu a pak Petra Jiránková vymyslela, že můžeme vybranou částkou podpořit Marka Moflara, kterého jsem předtím neznal a až na jeho popud jsem se o jeho cestě do Kony začal zajímat.

Samotná akce nebyla zamýšlena, aby to byla nějaká masovka. Spíše menší, komornější akce pro cca 3-5 lidí. Ale jakmile jsem zveřejnil tuto akci na FB, začali se lidé hlásit a byl jsem překvapený jaký měla ohlas.

Moc rád bych proto poděkoval Plaveckému bazénu Šutka, že nám umožnil jít plavat v sobotu ráno od 7 hodin, protože standardně je otevřeno až od 10 hodin. Bez toho by to nebylo možné a plavat to v tomto počtu na některém 25m dlouhém bazénu by asi nikdo nechtěl.

Samotná akce proběhla nad očekávání dobře. Bohužel jsem neměl více času se s vámi před začátkem plavání bavit, protože nás tlačil čas a museli jsme začít plavat co nejdříve, ale i tak v několika krátkých pauzách mezi sériemi 5x20x100 jsem viděl, že se bavíte dobře a že i přes pořádnou dávku kilometrů Vás to bavilo a měli jste společně motivaci to doplavat.

Jsem také moc rád, že se na chvilku ráno zastavil osobně Marek Moflar, aby nás pozdravil a popřál nám, ať se nám dobře plave :-)

Akce se celkem zúčastnilo 27 lidí a celkem se podařilo vybrat (po odečtení nákladů na zaplacení dráhy) 35.000.-Kč !!!

Kdo bude samozřejmě chtít ještě Markovi přispět, může tak udělat přes tento link:

https://www.darujme.cz/projekt/1201417?fbclid=IwAR3pc1PrGjHCPAYWt7h48f2qSj41Xxo8JrwAiVI9sSiBCo1_9Ijo5Z5-NjQ

 

Tímto plaveckým počinem s podporou Marka ale nekončíme a už nyní se můžete těšít na druhý ročník cyklojízdy Praha-Drážďany-Praha, ze které bude celý výtěžek rovněž zaslán na podporu Marka. Termín akce bude ale oproti loňsku o něco dříve, abychom nemuseli jet tolik potmě s čelovkou. Předběžně bude termín stanovený na konec Srpna.

Po loňské účasti kolem 15-20 lidí letos očekáváme, že se opět trochu rozrosteme a tím se nám podaří Markovi pomoci k jeho snu.

Více fotek najdete v galerii....

 

 

 

Fotogalerie