Dětský triatlonový oddíl

Road2kona je triatlonový oddíl pro děti a dorostence

Pro koho je oddíl určen?

Oddíl ROAD2KONA je triatlonový oddíl. 

Je vhodný jak pro děti, dorostence a juniory, ale v teamu závodí a trénují i seniorští závodníci.

 Mladší děti (6-10 let) si spíše na trénincích hrají, získávají základní sportovní návyky, které my starší jsme měli z hodin tělocviku a sportem se baví.

Naučí se plavat kraulem, běhat, jezdit technicky na kole a získají obratnost. 

 

Starší děti (11-13 let) již začínají systematicky trénovat. Základ je ale stejný. Naučí se to, co se s nimi v tělocviku učitelé dnes bojí dělat ( šplh na tyči, kotouly, přeskoky, nebo se naučí dobře technicky jezdit na horském kole v terénu.  Kromě toho již budou závodit v plavání, běhu, i triatlonech.  Prostě odloží mobily ( na chvíli ) a budou všestranní a připravení do života.

 

Skupina dorostenců (13-16 let)  a juniorů (16-18 let) již trénuje a závodí na top úrovni.  Podle typu sportu, ze kterého přichází se ale nejdříve pracuje na jejich komplexnosti a plavce, kteří dříve jen plavali učíme běhat, nebo jezdit na kole. Velmi často je potřeba také zařadit posilování, nebo kompenzační cviky. 

 

ROAD2KONA je pro rok 2022 SPS (Sportovní centrum mládeže) a SCM (sportovní centrum mládeže)

kde je nyní zařazeno 12 našich závodníků, kteří nyní patří mezi nejlepší závodníky v celé ČR a pravidelně obsazují nejvyšší příčky na závodech. 

 

 

 

Jak probíhají tréninky?

Triatlon je kombinace 3 sportů: plavání, jízdy na kole a běhu. Proto i tréninky koncipujeme tak, aby děti zvládly správnou techniku jednotlivých disciplín. Chceme vytvořit opravdu kvalitní podmínky pro rozvoj dětí, a proto tréninky konzultujeme s nejlepšími trenéry a odborníky, kteří pod naším dohledem děti připravují tak, aby zvládly triatlonové závody co nejlépe.

Podařilo dětem zajistit nejlepší možné tréninkové podmínky a trenéry.

Plavecké tréninky probíhají v bazénu Na Třebešíně pod vedením bývalého reprezentačního trenéra triatlonu Jirky Jelínka a šéftrenéra Road2kona Jana Strangmullera

Cyklistické tréninky probíhají na velodromu Na Třebešíně pod vedením zkušeného trenéra Marka Mixy a dalších trenérů KOVO, nebo  na trenažéru v aplikaci Rouvy

Běžecké tréninky probíhají na atletickém stadionu Strahov pod vedení trenérské legendy Vladimíra Korbela a Petra Šnábla

Silové tréninky probíhají v tělocvičně KOA pod vedením top cyklisty a kondičního trenéra Michala Kollerta.

Tato kombinace tréninků doplněná o přechodové tréninky, tréninky triatlonu je v ČR ojedinělá a proto naši závodníci již dnes patří k nejlepším v ČR.
 

Kde a kdy probíhají tréninky

Frekvence tréninků se odvíjí od věku dítěte, ale obecně máme pro dětský oddíl připraveny:

  • plavecké tréninky (plavecký bazén Na Třebešíně ve Strašnicích) - až 6x týdně
  • atletický tréninky ( Stadion Přátelství na Strahově) - 2x týdně
  • cyklistické tréninky na velodromu až 2x týdně + na  trenažerech
  • silový trénink - 1x týdně

Trénink na zkoušku

Tréninky pro mladší děti jsou připraveny tak, aby je bavily a podněcovaly přirozenou soutěživost. Starší děti zase často trénují po boku dospělých borců, což nemalou měrou přispívá k té správné motivaci ke zlepšování. Přijďte se sami nezávazně přesvědčit, jak naše tréninky probíhají!

Kolik to stojí?

Paušální měsíční členský poplatek ve výši 2000 Kč zahrnuje všechny výše uvedené tréninky pod dohledem specializovaných trenérů. Z vybavení je pochopitelně nejdražší pořízení kola, ale to řešíme s rodiči individuálně a i s ohledem na růst dětí určitě není důležité kupovat kolo nové.

Trénink můžete objednat a zaplatit pohodlně on-line přes odkaz níže.

8 - 12 let

Dětský triatlonový oddíl - Děti

Vybrat trenink