Dětský triatlonový oddíl

Road2kona je triatlonový oddíl pro děti a dorostence

Triatlonový oddíl Road2Kona je vhodný pro děti, dorostence a juniory, přičemž v týmu se připravují i seniorští závodníci. Oddíl je rozdělen do tréninkových skupin dle věku a výkonnosti.

Pro koho je oddíl určen?

Mladší děti (6-10 let) získávají během tréninků základní sportovní návyky prostřednictvím nejrůznějších her. Naší ambicí je přivést mladší děti hlavně k vnímání radosti z pohybu.

Děti se naučí plavat kraulem a osvojí si správnou techniku běhu a jízdy na kole. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou s cílem zdokonalování obratnosti.

Starší děti (11-13 let) již začínají systematicky trénovat a zaměřují se na rozvíjení pohybové všestrannosti. Prostě odloží mobilní telefony (aspoň na chvíli) a zdokonalují se i ve fyzicky zaměřených aktivitách.

Děti se toho naučí o dost více než na hodinách tělocviku. Budou šplhat na tyči, dělat kotouly, přeskakovat přes překážky. Osvojí si také správnou techniku jízdy na horském kole v terénu. Kromě toho se již budou účastnit plaveckých, běžeckých i triatlonových závodů.

Skupina dorostenců (13-16 let) a juniorů (16-18 let) již trénuje a závodí na vrcholové úrovni. Trénink je zaměřen na komplexní triatlonovou přípravu. Individuálně pracujeme na rozvíjení připravenosti pro jednotlivé triatlonové disciplíny vždy s ohledem na předchozí sportovní zkušenosti. U plavců specialistů tak například ze začátku věnujeme více času běžecké a cyklistické přípravě. Velmi často je potřeba také zařadit posilování nebo kompenzační cviky.

Triatlonový oddíl Road2Kona má pro rok 2022 status Sportovního střediska mládeže (SpS) a Sportovního centra mládeže (SCM). Nyní je v nich zařazeno 12 závodníků, kteří patří aktuálně mezi nejlepší v celé ČR a pravidelně obsazují nejvyšší příčky na triatlonových závodech.

Jak probíhají tréninky?

Triatlon je kombinace 3 sportů: plavání, jízdy na kole a běhu. Proto i tréninky koncipujeme tak, aby děti zvládly správnou techniku jednotlivých disciplín. Chceme vytvořit opravdu kvalitní podmínky pro rozvoj dětí, a proto tréninky konzultujeme s nejlepšími trenéry a odborníky, kteří pod naším dohledem děti připravují tak, aby zvládly triatlonové závody co nejlépe.

Podařilo dětem zajistit nejlepší možné tréninkové podmínky a trenéry.

Plavecké tréninky probíhají v bazénu Na Třebešíně pod vedením bývalého reprezentačního trenéra triatlonu Jirky Jelínka a šéftrenéra Road2kona Jana Strangmullera

Cyklistické tréninky probíhají na velodromu Na Třebešíně pod vedením zkušeného trenéra Marka Mixy a dalších trenérů KOVO, nebo  na trenažéru v aplikaci Rouvy

Běžecké tréninky probíhají na atletickém stadionu Strahov pod vedení trenérské legendy Vladimíra Korbela a Petra Šnábla

Silové tréninky probíhají v tělocvičně Na Třebešíně s Katkou Janovskou a na velodromu s cyklistickými trenéry


 

Kde a kdy probíhají tréninky

Frekvence tréninků se odvíjí od věku dítěte, ale obecně máme pro dětský oddíl připraveny:

  • plavecké tréninky (plavecký bazén Na Třebešíně ve Strašnicích) -  6x týdně
  • atletický tréninky ( Stadion Přátelství na Strahově) - 2x týdně
  • cyklistické tréninky na velodromu  2x týdně + na  trenažerech
  • silový trénink - 2x týdně

Týdenní rozvrh tréninků

PONDĚLÍ

Plavání Třebešín  6:15-7:45   dorostenci, junioři

Suchá příprava Třebešín  15:00-16:00 žáci,dorost

Plavání  Třebešín 16:00-17:00  žáci, dorost, junioři

ÚTERÝ

Běžecký trénink  Strahov 18:00-19:00  žáci, dorostenci, junioři

 

STŘEDA

Plavání Třebešín  6:15-7:45   dorostenci, junioři

Plavání  Třebešín 16:00-17:00  žáci, dorost, junioři

Cyklistika dráha Třebešín 17:00-18:00 +

Silová příprava velodrom Třebeřín

ČTVRTEK

Běžecký trénink  Strahov 18:00-19:00  žáci, dorostenci, junioři

PÁTEK

Plavání Třebešín  6:15-7:45   dorostenci, junioři

Chci začít trénovat

Kolik to stojí?

Paušální měsíční členský poplatek ve výši 2000 Kč zahrnuje všechny výše uvedené tréninky pod dohledem specializovaných trenérů. Z vybavení je pochopitelně nejdražší pořízení kola, ale to řešíme s rodiči individuálně a i s ohledem na růst dětí určitě není důležité kupovat kolo nové.

Trénink můžete objednat a zaplatit pohodlně on-line přes odkaz níže.

8 - 18 let

Dětský triatlonový oddíl - děti, dorost

Více o tréninku