ATLET TÝDNE

28.02.2024

Road2kona: Kačko Jak dlouho se věnuješ triatlonu a jak ses k němu dostala? Co jsi dělala předtím?

Katka: Triatlonu se věnuji asi 4 roky zpět v týmu ArTsport, poté jsem si dala roční pauzu a věnovala jsem se dálkovému plavání. Díky mému bráchovi jsem se ale vrátila zpět k triatlonu, tentokrát v týmu Road2kona.

Road2kona: Jak často trénuješ a který z triatlonových sportů tě nejvíce baví?

Katka: Trénuji každý den, někdy i dvakrát denně. Moje nejoblíbenější disciplína v triatlonu je určitě cyklistika.

Road2kona: Před triatlonem jsi se věnovala plavání. Proč sis vybrala triatlon a v čem vidíš rozdíl mezi těmito sporty?

Katka: Ano, dříve jsem se věnovala plavání, ale samotné mě přestalo bavit, tak jsem začala dělat triatlon. Obě sporty mají skvělou atmosféru, ale triatlon je pestřejší. Náročnost je nevyrovnatelná vůči plavání, přece jenom jsou to tři sporty v jednom, každý s jinými výzvami.

Road2kona: Co děláš kromě triatlonu? Děláš ještě nějaké další sporty? Je nějaký sport, který bys ještě ráda zkusila?

Katka: Kromě triatlonu ráda chodím na kruhové tréninky a na hot jógu.

Road2kona: Triatlonem se moc živit jako profík nedá. Co studuješ? Co chceš dělat?

Katka: Momentálně studuji ve třetím ročníku na Gymnáziu Přípotoční. Po gymplu plánuji jít na medicínu a dále se věnovat chirurgii.

Road2kona: Ráno po plaveckém tréninku prý jdeš vždy do bufetu na koblihy plněné šlehačkou. Je to pravda? Kolik jich tam dáš?? ????

Katka: Samozřejmě po náročném ranním tréninku si zajdu na snídani na koblihu do bufetu na Trebesine, ale chodím tam hlavně kvůli paní z bufetu, která mi vždy zlepší den.

Road2kona: Pocházíš ze sportovní rodiny. Jaké to je, když všichni sportujete. Motivuje tě to?

Katka: Triatlonu se věnuji já, brácha i mamka, ale táta nezávodí. S bráchou jsme vždy soutěžili, ale teď už je to těžké, protože mi doslova dává na prdel.????

Road2kona: Vím o tobě, že tě baví v tréninku jezdit delší vzdálenosti a že tě to táhne k dlouhému triatlonu. Co je na tom pravdy? Kdy tě uvidíme na nějakém středním triatlonu, nebo na Ironmanu?

Katka: Ano, do budoucna bych se chtěla věnovat dlouhému triatlonu. První půlku bych chtěla absolvovat příští rok, ale uvidím, protože mě čeká maturity a zkoušky na medicínu.

Road2kona: Triatlon pro holky je v USA univerzitním sportem. Několik holek od nás tam nyní studuje. Neláká tě to? Spojit možnost sportovat a zdokonalit si angličtinu?

Katka: Studovat v USA mě lákalo, ale mým snem je medicína a myslím si, že budu ráda, když to vystuduji v češtině, natož v angličtině.

Road2kona: Jaké jsou tvé největší dosavadní sportovní úspěchy, nebo na co jsi hrdá a pyšná?

Katka: Mým asi největším úspěchem bylo 2. místo v kategorii na Czechman Short, ale nejvíce jsem si užila 1. místo absolutně v ženách na triatlonu ve Frankfurtu, kdy jsem měla poprvé v životě vodiče na plavání a na běhu.

Road2kona: Proč při plavání prý dýcháš jen na jednu stranu?

Katka: Při plavání dýchám na jednu stranu, protože bych se asi udusila, kdybych dýchala na obě.

Road2kona: Kde tě letos uvidíme závodit?

Katka: Letos plánuji absolvovat český pohár v triatlonu a pak v září 5km v Račicích.

Road2kona: Co je tvůj největší sportovní cíl? Čeho bys chtěla dosáhnout?

Katka: Mým největším sportovním cílem je Ironman na Havaji, ale také bych ráda přeplavala Lamanšský průliv, ale to zatím ještě nevím, nevím.

Road2kona: Kačko bezva, díky za rozhovor. Přejeme ti úspěšnou sezónu!