17.03.2024

ROAD2KONA: Ahoj Maxi, jak dlouho se věnuješ triatlonu a jak ses k němu dostal?

MAX: Ahoj! Triatlonu se věnuju už 12 let, začal jsem s tím opravdu od malička. Už od 1 roku jsem věděl, že budu triatlonista. ????

ROAD2KONA: Jak často trénuješ a který z triatlonových sportů tě nejvíce baví?

MAX: Trénuju každý den kromě neděle, to mám volno. Nejvíc mě baví běh, ale vlastně všechny disciplíny mám rád.

ROAD2KONA: Co studuješ? Jaké máš podmínky na škole?

MAX: Studuju 7. ročník na základní škole zs Jeseniova se zaměřením na atletiku. Podmínky na škole mám dobré, snažím se skloubit školu s tréninkem.

ROAD2KONA: Trénuješ a závodíš v R2K od počátku. Co vidíš na fungování týmu jako pozitivní a co bys chtěl změnit/zlepšit?

MAX: Pozitivní je, že trénujeme společně, což mě hodně motivuje. Kdybych trénoval sám, asi bych se dost flákal. Zlepšit bych asi chtěl komunikaci, aby byla ještě lepší spolupráce.

ROAD2KONA: Kromě triatlonu se věnuješ i atletice a v současné době jsi v atletických tabulkách první na 1500 m a 2 na 800 m. Co to pro tebe znamená? Jaké máš v atletice ambice?

MAX: Atletika mě baví a jsem rád, že jsem v tabulkách dobře. Ambice mám velké, chci se dostat na LODM a pokusit se vyhrát 800m. Pak bych se chtěl věnovat jak triatlonu, tak atletice.

ROAD2KONA: Jak trénuješ? Popiš svůj týdenní trénink včetně tréninků, co máš ve škole.

MAX: Pondělí: ranní plavání 6:15-7:15, školní trénink 13:40-15:00; Úterý: tělocvik (trénink) 10:00-11:40, běh 18:00-19.00; Středa: ranní nebo odpolední plavání, odpolední strečink, večer Rouvy závod 19:00-20:30; Čtvrtek: tělocvik (trénink) 8:00-9:40, večer běh 18:00-19:00; Pátek: ranní plavání 6:15-7:15; Sobota: společné kolo na Rouvy; Neděle: volno. ????

ROAD2KONA: Co tě nejvíce baví na trénincích a závodech?

MAX: Baví mě, že mám kolem sebe kolektiv lidí se stejnými zájmy. A taky, že si spolu hrajeme různé hry. ????

ROAD2KONA: Jaké jsou tvé dosavadní největší sportovní úspěchy v triatlonu/atletice?

MAX: V atletice jsem byl 2. na MČR v krosu a vyhrál několik medailí za Přebory Prahy. V triatlonu a aquatlonu jsem byl 2. v českém poháru.

ROAD2KONA: Kdybys mohl jíst jedno jídlo před každým závodem, co by to bylo?

MAX: Párek v rohlíku, určitě!

ROAD2KONA: Jaké jsou tvé cíle v následující sezóně? Triatlon/atletika?

MAX: V triatlonu: vyhrát MČR a Český pohár, v aquatlonu vyhrát Český pohár. V atletice: vyhrát LODM na 800m, vyhrát MČR v přespolním běhu, běžet 800m za 2:10 a 1500m za 4:30.

ROAD2KONA: Kde tě letos uvidíme závodit? Triatlon/atletika?

MAX: V aquatlonu a triatlonu budu kromě Konopiště závodit všude, v atletice na ODM a dalších závodech v ČR.

ROAD2KONA: V oddíle je trénuje a závodí i ségra Laura. Myslíš, že jsi pro ni motivace?

MAX: Asi jo. Je to pro ni dobré vidět, že pravidelnými tréninky lze dosahovat lepších výsledků. Celkem už ji to také jde.

ROAD2KONA: Kdo je tvůj sportovní vzor? Máš vzor i v triatlonu?

MAX: Můj sportovní vzor je Pogacar a v triatlonu Blumenfeld.

ROAD2KONA: Co je na triatlonu pro tebe nejzábavnější?

MAX: Občerstvení po závodě! ????

ROAD2KONA: Co nejraději děláš, když nejsi na tréninku?

MAX: Hraju Bravlstars s členy R2K, hodně nás to b

aví! ????

ROAD2KONA: Proč při trénincích ulíváš starty?

MAX: Já tam vždycky čekám, ale ti kluci jsou strašně pomalí, takže pak už jedu. ????

ROAD2KONA: A proč nechceš plavat v první (nejrychlejší) dráze?

MAX: Protože nechci, aby byly Kačka a Terka smutné a aby pak musely plavat první. Snažím se trochu vyrovnanější situaci. ????

ROAD2KONA: Jaký byl tvůj první závod a jak na něj vzpomínáš?

MAX: Můj první závod byl triatlon v Radotíně v roce 2020. Ten jezdíme pravidelně... ale tenkrát jsem na tom nebyl moc dobře. Ty fotky z té doby nerad vidím. Dnes už je to lepší.

ROAD2KONA: Jaká je tvá oblíbená píseň, která tě nabudí před závodem?

MAX: Asi Bel Marcy, ta mě dokáže hodně motivovat.

ROAD2KONA: Po ranním plaveckém tréninku nevynecháš návštěvu bufetu a jdeš na koblihy. Vždy se po tréninku těším na koblihy, ale Kačka mi jich skoro všechny vykoupí, takže jsem rád, když na mě zbyde jedna.

MAX: Ano, koblihy jsou moje slabina! ????

ROAD2KONA: Co tě motivuje pokračovat v tréninku/atletice ikdyž se ti nechce?

MAX: Vzpomenout si na vítězství. To mě přesvědčí makat dál.

ROAD2KONA: Máš kolo CERVELO S5, kam si dáváš na řídítka gumové medvídky. To je nějaká tajná zbraň? Nebo je to designový doplněk kola?

MAX: Je to spíš jen taková vtipná věc, designovka. Sice to má větší odpor vzduchu, ale je to vždycky brzy sním, nebo se rozdělím s kamošema. ????

ROAD2KONA: Jaké je tvé nejoblíbenější místo na tréninku a proč?

MAX: Moje nejoblíbenější místo na trénink je atletický ovál na Strahově. Je tam klid a není tam až tak moc lidí.

ROAD2KONA: Jak by vypadal tvůj vysněný triatlonový kemp? Kde by byl?

MAX: Můj vysněný triatlonový kemp by byl plný tréninku, ale i odpočinku. Ráno plavání, pak krátký běh, snídaně, odpoledne kolo a večer běh. Ale také by tam byl volný program, abychom si mohli odpočinout. A určitě bychom tam měli i spoustu legrace! Ideálně by byl někde na krásném místě u vody.

ROAD2KONA: Co je nejlepší rada, kterou jsi kdy dostal od trenéra?

MAX: Nenech se předbehnout.

ROAD2KONA: Co je na triatlonu největší výzva pro tebe?

MAX: Jet na Havaj. Ale na to mám asi ještě dost času. ????

ROAD2KONA: Tak díky za rozhovor a ať ti to letos vyjde!

MAX: Díky moc, těším se na další sezónu a doufám, že se někdy potkáme na závodech!