BAROCK MAN MORITZBURG

18.06.2019

O vkendu se několik borců z R2K postavili na start závodů v Moritzburgu. Kdo neví, tak je to nedaleko Drážďan, kam občas jezdíme na kole na oběd a hlavně se zde točila pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Závod Barockman má na výběr od sprintu až po dlouhý triatlon, takže každý si najde svojí vzdálenost.

My jsme si vybrali ty delší a na střední distance se postavlili na start David Kunc a Pavel Barabashev. a na dlouhý David Procházka. Pro Davida Kunce to byla vzhledem k jeho Ironmanským zkušenostem rutina, ale pro Pavla to byl teprve druhý start na této vzdálenosti.

Vloni po cyklojízdě do Drážďan začal s R2K trénovat a co dokázal za toho půl roku nikdo z nás nechápe. V Prosinci neuplaval kraulem souvisle 50 m a týden před startem plaval v neoprenu 1900 m za 35 minut. Proto jsme byli velmi zvědaví jak pojede závod. Jeho první zkušenost se středním triatlonem byl Pilman 2017, kdy jel 6:54 a plaval za 52 minut.

Pavel i přes bolesti zad na kole zajel úžasně a na technickém běhu v lesích zámecké obory doběhl za 5:26, takže zlepšení skoro o 1,5 hodiny :-)

V příštím týdnu pro Vás s Pavlem připravím krátký rozhovor, protože jeho životní cesta a jeho zlepšení je pro všechny velkou inspirací !

David Kunc jel slušně, ale nestihnul start a musel tak startovat později se štafetami, ale čas mu běžel, takže z času 5:46 je potřeba reálně odečíst 20 minut, které strávil na břehu :-)

David Procházka se postavil na start dlouhého závodu a podle toho, co byl schopný přes zimu odtrénovat jsem očekával, že se porve o příčky nejvyšší.

Plavání ( no spíše chůze okolo zámku ) dal bez neoprenu za 1:05, což bylo stále podle plánu. Na kole měl ale stejně jako ostatní kluci žaludeční problémy a hlásil, že několikrát zvracel a nevypadal zrovna , že je v pohodě. Kolo dojel za 5:15 a vypadalo to, že už rezignoval a i já jsem už přestal doufat, že je stále ve hře o nejvyšší příčky. Plán byl před závodem tak 4:50.

David vyběhl a dostal za úkol běžet na AEP ( 141 tf ) a ověřit si, že v této pro něj nižší intenzitě je schopný běžet Ironmana.

Trať běhu byla sice celkem ve stínu, ale byla po měkkém podkladu a občas vlnitá. Připomínala mi Zátopkovy okruhy v Káraném. Takže sice příjemná pro závodníky, ale rozhodně ne rychlá. David držel celkem v pohodě zvolené tempo a postupně se prokousával startovním polem.

Moc jsme nevěděli, jak na tom jje v celkovém pořadí, ale zhruba na 27 km nám někdo řekl, že by měl být na 2. místě. To Davida určitě nakoplo a závod dokončil nejrychlejším během 3:26, což je vzhledem k terénu a srtavu, v jakém byl po kole malý zázrak.

V cíli jsme zjistlili, že je nakonec 3, ale vzhledem k průběhu závodu to bylo i tak fantastické a David ukázal, jaký je bojovník a potvrdil, že v Ironmanu je potřeba se připravit na nerůznější těžkosti, které přicházejí a je jedno, jestli je člověk provní, nebo 250.

Hlavním cílem Davida je letos Ironman Barcelona, kam si jede pro slot do Kony 2020!