IRONMAN CERTIFIED COACH

16.11.2020

Když jsem začas v roce 1999 trénovat svoje první svěřence, tak jsem neměl ještě tolik zkušeností s tréninkem a spíše jsem se snažil závodit. Nyní, 20 let později se to obrátilo. Nyní se snažím sportovat protože mě to baví a protože je to způsob života, který mě baví a naplňuje. To, co mě ale nejvíc naplňuje jsou výkony a progres mých svěřenců, které trénuji. Není nic lepšího, než když si některý ze svěřenců udělá osobák na Ironmanské trati o hodinu oproti minulému roku, nebo dokončí Ironmana o kterém vždy snil.

Do tréninku nyní dávám veškerou svoji energii. Založil jsem skupinové plavecké tréninky Learn2swim, máme skupinové běhy a také jsem založil dětský oddíl. Kromě toho se snažím se dále vzdělávat a zvyšovat si trenérskou kvalifikaci. Proto jsem moc rád, že jsem minulý týden úspěšně dokončil dva prestižní trenérské kurzy:

IRONMAN COACH

Být Ironman coach je pro mě vlastně povinnost, protože mi tento sport ukázal cestu, kterou se před 20 lety vydám a mám zde mnoho přátel. Jsem IRONMAN CHAMPION, vyhrál jsem tento závod na Havaji a v IRONMAN TEAMU jsem také jeden rok závodil. Takže jsem rád, že jsem se stal jako první čech certifikovaný IRONMANCOACH a že nyní můžu být po boku bývalých slavných triatletů,kteří jsou také oficiální IRONMAN trenéři ( Mark Allen, Dave Scott, Paula Newby-Fraser) vystupovat jako IRONMAN COACH.

Tato certifikace mi pomohla a posunula mě dál v oblasti mých znalostí v tréninku a těším se, jak je využiji v praxi.

TRAINING PEAKS 2

Kromě Ironmana jsem také letos dokončil 2, nejvyšší stupeň vzděláni na Training Peaks University. Nyní jsem i oficiální TP trenér LEVEL 2.

Vím že je u nás mnoho lidí, co TP používají, dokonce na něj dělají různé semináře, ale toto oficiální vzdělání nemají a neřeší to, což je myslím si škoda. Možná místo zdlouhavých diskuzí na internetu by měli popřemýšlet a toto vzdělání si také doplnit.

TRAINING PEAKS software používám již několik let a spolu se znalostmi z IRONMAN UNIVERSITY posouvám level tréninku v ROAD2KONA zase o něco dále. Díky nejrůznějším technickým pomůckám jako je např. STRYD se trénink dá lépe sledovat, plánovat a myslím si, že většina mách atletů to na svých výkonech v příští sezóně pozná.

ROAD2KONA ONLINE TRÉNINKY

V době druhého lockdownu jsem přemýšlel, jak umožnit lidem trénovat, aniž by se museli scházet s trenéry a chodit do posiloven a dalších sportovišť.Proto jsme pro Vás připravili nový typ tréninkových plánů - online tréninky.

Tyto tréninky budou předpřipravené tréninkové plány, které budou nastavené na konkrétní závody v sezóně a díky nim pak budete schopni se připravit na Váš závod. Budou zajímavé poměrem cena/výkon, kdy budou začínat cenově již na 990.-Kč/ měsíc tak, aby byly dostupné všem, kteří chtějí trénovat systematicky.

Kromě těchto tréninkových plánů budou mít všichni předplatitelé také přístup k Youtube videím, kde budeme pravidelně přinášet podrobnosti k těmto plánům tak, aby byl každý schopný vše odtrénovat a věděl co má kdy trénovat.

Více informací o těchto programech budou již brzy....