Mistrovství ČR Pilman

06.09.2020

Koncem prázdnin se ve Ždáru nad Sázavou konalo Mistrovství ČR ve středním triatlonu PILMAN. Závod je to krásný, ale díky vlnité trati kola a běhu nidky nebude mít takovou účast jeko asi nejpopulárnější závod u nás - Czechman.

Nicméně letos, kvůli COVID závodů moc není a proto se ve Ždáru sešla výborná konkurence jak v mužích, tak i v ženách. Tento závod jsme vybralai jako jeden z hlavních závodů a také jsme k němu směřovali přípravu. 14 dní před samotným závodem jsme ve Ždáru strávili víkend, kdy jsme se měli možnost seznámit a najet si traťe kola, běhu i si několikrát zaplavat v Pilské nádrži.

Samotný závod proto pro nás nebyl žádné překvapení a kromě nové části cyklistiky, kterou pořadatelé museli zvolit při uzavírce původní silnice jsme traťe znali velmi dobře.

Do závodu jsme nasupovali s vysokými cíli hlavně u našich holek Hanky a Terezy. Jejich talent jsme objevili koncem minulého roku, kdy s ROAD2KONA byli na plaveckém kempu a po něm jsme se domluvili na spolupráci. Jak Hanka, tak i Tereza jsou nesmírně talentované a v závodě jsem od nich očekával, že minimálně jedna skončí na bedně v absolutním pořadí.

Po výborném plavání Hanky, kdy opouštěla vodu za 28:02 bylo jasné, že náš plán top 3 je reálný. Tereza, ač na podzim pořádně ještě neuměla plavat kraulem lezla z vody za 34:07 a obě čekala jejich parádní disciplína- kolo. Zde holky excelují. Když jedeme na společný trénink, tak už jsme si zvykli na to, že nám v kopci prostě ujedou :-)

Od loňska holky udělaly obrovský kus práce a zapracovali na plavání jak po tréninkové stránce, tak i po stránce materiální, kdy holky zjistili, že nestačí mít ,, nějaký ,, neopren a že jsou v neoprenech obrovské rozdíly.

Díky nácviku přechodů , které jsme letos 4x společně chodili se holky naučily být ve čtvrté disciplíně rychlé a Hanka byla v druhém depu nejrychlejší ze všech závodníků!

Kde musíme ještě ale zapracovat je technické vybavení cyklistiky. Obě jezdí klasické silničky. To je cíl do příští sezóny, aby obě měli k dispozici triatlonové speciály. Sám vím, že rozdíl mezi silničním kolem a triatlonovým speciálem je cca 3 km/h. To mě ostatně potvrdily i holky, kdy do kopců všem ujížděly a když přisla rovina, nebo sjezd, tak byly zase dojety.

Cyklistika dopadla podle předpokladů. Hanka zajela slušných 2:41 a Tereza zajela kolo za 2.35 ( no není to špatné, na to, že se věnuje fulltime advokacii :-) ) a do depa přijely společně s Helenou Kotopulu. Myslím, že při cyklistice asi Helenu holky trochu překvapili, když jí Terka dojela a umazala ztrátu 2 min z plavání.

V běhu máme ještě velké rezervy, takže plán byl udržet 3 a 4. místo celkově. To se také podařilo a Hanka vybojovala zasloužené 3. místo a Tereza doběhla na 4. místě a vyhrála její věkovou kategorii. Myslím, že v sezóně 2021 budou holky zase o kus lepší a že se s nimi bude muset počítat :-)

Nesmím zapomenout na kluky, kteří jeli úžasně a kromě Davida Procházky, kterému cyklistická část příliš nesedla si zajeli svoje osobáky, což je na takto obtížné trati skoro zázrak.

Část teamu ještě čeká Czechman a pak už začínáme plánovat sez=onu 2021. Snad bude po závodní stránce lepší, než ta letošní.

Doufám, že stejné pořadí bude i na Czechmanu :-)