RAČICE INTERVAL RACE

22.06.2020

O víkendu jsme se zůčastnili triatlonových závodů v Račicích, které často využíváme jako místo našich soustředění a které je pro trénink i závody triatlonu optimální.

Sobotní závod byl závod dětí a odpoledne sprint ( warmup ) race pro Michala a Paula, kteří plánovali start i další den. V dětské kategorii se naši nejměnší neztratili. Na 2 místě závod dokončil Max a na 3. místě pak Maty. V mladší kategorii závodila Laura a Lukáš, kteří byly top 5, ale vzhledem k jejich věku a tomu, že závodili o 3-4 roky staršími dětmi to bedna v jejich případě nebyla. Ale důležité je, že si závod všichni užili.

Sobotní sprint byl stejně jako celý den poznamenaný deštěm a navíc se plavalo bez neoprenu. Mezi závodníky vzbudil největší pozornost proficyklista Adam Hansen z teamu Loto -Soudal, který v ČR již několik let žije a trénuje. Podle jeho slov měl cestu do Prahy a našel si, že se jede sprint, tak si ho dal. O střeďáku další den se dozvěděl až později, ale už měl domluvený program. Přestože jel jen sprint, tak dokázal z ostatních cyklistů ( podle předpokladu ) udělat mladé a nezkušené žáčky :-)

Plaval po 1:52/100m 14:10 ( prý byl letos 2x ve vodě )

Kolo prolétl průměrem 47,68km!! za 25:10

Běh šel po 4:14/km s jedním pádem

A nakonec si doběhl pro slušné 3. místo.... Prostě skrumný a příjemný kluk, který nemá žádné hvězdné manýry jako Froome, či jiní top cyklisté. V Říjnu ho budu sledovat na Giru.

Nedělní závod byl už ale ve znamení lepšího počasí a pro závodníky z Road2kona to byl první závod a vlastně takový test jak na tom jsou. Na start se seřadili všichni po sobě tak, aby byli alespoň chvíli v kontaktu a mohli se navzájem hecovat a motivivat stejně jako v tréninku.

Nejlépe ( podle očekávání ) zaplavala Hanka Švarcová, která měla 8. nejrychlejší plavání za 30:49 ( čas s výběhem přes lávku) a očekával jsem od ní, že se porve o pódiové umístění. Na kole její náskok začala postupně smazávat Tereza Černochová, která je úžasná cyklistka a když jede s námi na trénink, tak už víme, že v kopcích je naše snaha o úniky zbytečná:-) Tereza ale neskutečně zapracovala přes zimu na plavání a lezla z vody jen 3 min za Hankou za 36:10 a při svém premiérovém půlIronmanu si udělala velmi slušný plavecký osobák.

V depu se pak sešlia společně s Paulem Varelou a Michalem Houškou, kteří plavali chvilku po ní. Díky tomu, že byly intervalové starty tak bylo velmi těžké sledovat průběh závodu a tak každý měl před závodem jasné instrukce jak závod jet a kdy a co jíst.

Holky měly obě na závod k dispozici triatlonová kola, která normálně nejezdí a bylo vidět, že i přes absenci tréninku na těchto kolech cyklistiku zvládají dobře. V posledním kole Tereza smazala náskok Hanky z plavání a do depa dorazily obě ve velmi slušném čase kola 2:30 ( 38,5 km/h )

Závěrečný běh byl na rozdíl od soboty o méně bahnitý a tak se opravdu dalo mluvit o běhu a ne o crossu. Díky chybě časomíry a posunutí měřícího koberce cca o 50 m došlo k prodloužení běhu na 22 km :-) Ale jinak byla trať běhu krásná a pro závodníky i pestrá.

Závod žen rozohdla ve svůj prospěch Hanka, která zhruba v polovině běhu Tereze kousek odběhla a s náskokem 2 minut závod vyhrála časem 4:57.

Na druhém místě finišovala Tereza v čase 4:59 a myslím, že až na puchýře na obou nohách byla z její premiéry velmi spokojená.

Kluci jeli také výborně. Ikdyž to byl více tempový trénink, než nějaký velký závod, užili si to a otestovali si, jak na tom jsou a na čem je potřeba ještě zapracovat.

V cíli byl nakonec první Paul Varela na 19. místě za 4:39 a za ním doběhl Michal Houška na 26. místě za 4:45.

Další závod, který společně pojedeme bude Pilman a pak Czechman, kde máme u Hanky a Terezy medailové ambice :-)

více fotek ze závodů najdete ve fotogalerii.