Soustředění Gran Canaria

19.03.2022

Počátkem února jsme absolvovali první letošní soustředění v teple. Jako tradiční místo, kam jezdíme jsme zvolili Gran Canarii – oblast Maspalomas, která je prověřená a jezdili jsme sem již před 20 ti lety.

Kemp byl určený pro najíždění základní vytrvalosti na kole, ale i na běžecký a plavecký trénink. Díky tomu, že jsme přes zimu využívali trenažéry a na Rouvy najezdili cca 2.000-3.000 km, nebyla pro nás cyklistika nic složitého.

Na kempu byli jak nejmenší děti, dorostenci, ale i naši úspěšní senioři, které letos čeká start na IM v Koně. Díky trenérskému zajištění Jirky Jelínka a Michala Kollerta jsme zvládli kvalitně odtrénovat všechny disciplíny a podle zpětné vazby od Vás se kemp povedl. Jako šéftrenér jsem s průběhem kempu velmi spokojený.

,, Zvládli jsme najet plánované kilometry, 4x plavali v bazénu El Tablero a dali tam i 4 kvalitní běžecké tréninky, takže velká spokojenost. Pro některé z mladších závodníků to byl první tréninkový pobyt na Gran Canarii a jsem rád, že díky našim sponzorům jim toto můžeme umožnit.

Příští tréninkový kemp bude 8.4.-14.4. na Mallorce, kde se už zaměříme na trénink rychlosti a tréninku specifického závodního tempa.