ÚSPĚŠNÁ KVALIFIKACE DO KONY

19.08.2021

Road2kona má již 4 členy, kteří se kvalifikovali na Ironmana na Havaji!

Po 3 kvalifikovaných z Ironman Gdynia ( David Procházka, David Štíbr a Libor Vaníček. ) se povedla kvalifikace také mě na Ironman Frankfurt.Kromě Davida Procházky, který v Koně již závodil jsou ostatní havajští nováčci a to, že jim povedla kvalifikace považuji za výsledek jejich tvrdé tréninkové dřiny a potvrzení toho, že v Road2kona je to jen otázka času, kdy se to povede i dalším členům oddílu.

Zeptal jsem se kluků jak dlouho se o kvalifikaci pokoušeli a jaké ambice v Koně mají:

David Procházka

Prvního Ironmana jsem jel před 16 lety. Za tu dobu jich mám odjetých zhruba čtyřicet. Letošní Havaj bude moje třetí. Cílem je závod dokončit s pocitem, že jsem na trati nechal vše, co bylo v daný okamžik možné a napravit si tak dojem z předchozích účastí.

David Štíbr

,,Ja si přál stát jednou na startu Ironmana s cilem bojovat o Havaj.To se stalo v mem 5 Ironmanu a nakonec se to také podarilo. Původně jsem chtěl jet na Havaj s tím, že budu chtít jen dokončit bez ohledu na výsledek, ale s týdenním odstupem od závodu jsem změnil názor a určitě tam budu bojovat o co nejlepší výsledek a abych tam nechces udelat ostudu. Pristi rok planuji trosku volnejsi závodní program a rodinnou dovolenou v Lake Placid, čistě náhodou přesně v terminu kdy se tam jede Ironman :-)

Libor Procházka

Já jsem s Ironmany začal v roce 2012. Gdyně byl můj 13. dlouhý triatlon (11xIM + 2x Roth). K tomu snad 40 půlek. Reálně jsem o Havaji začal uvažovat 2 roky zpět. Do té doby nebyla na Havaj výkonnost. Letos mi pomohl specificky covid rok, nové tréninkové vedení Honzy Strangmullera ale i to, že jsem první rok ve starší kategorii. Na to jsem hodně spoléhal. Je rozdíl, zda ti je 50 nebo 54. Je to jiné než 40 nebo 44.
Cíl - nechci to jet jako turistiku, na druhou stranu to bude v pro mě naprosto neznámých podmínkách. Budu do toho muset jit s respektem, hlavně kolo, abych na běhu mohl běžet. Cíl je důstojně dokončit. Další plány až po Havaji, ale na příští rok mam přeložené IM Thun a Cascais????

Jan Strangmuller

Pro mě je kvalifikace trošku zázrak. Po poslední Havaji v roce 2017 jsem šel na operaci paty a pak 2 roky nemohl vůbec běhat, takže to, že jsem se kvalifikoval i s minimálním tréninkem je fajn. Ale když se to povedlo klukům, tak jsem jim chtěl také ukázat, že to jde a dát to také. Nějaké velké ambice na Havaji již nemám. Své maxima jsem tam již v minulosti předvedl a nemyslím si, že vzhledem k věku se to někdy zlepší. Ale Kona je obrovská motivace, takže tam rozhodně cílím na čas kolem 9:30.

Otázka ale je, jestli se letošní ročník závodu bude skutečně konat, nebo jestli bude možné do Kony vůbec přicestovat. Nicméně to jsou věci, které neovlivníme. Ovlivníme to, jak budou kluci připravení na závod a jestli se povede kvalifikace i dalším členům teamu.